گل رز حدود 100 گونه درختچه چند ساله از خانواده گل سرخ

گل رز قرمز طبیعی، (جنس Rosa)، سرده ای از حدود 100 گونه درختچه چند ساله از خانواده گل سرخ (Rosaceae). گل رز عمدتاً بومی مناطق معتدل نیمکره شمالی است.

بسیاری از گل رز مشکی به دلیل گل های زیبای خود که رنگ های متنوعی از سفید تا رنگ های مختلف زرد و صورتی تا زرشکی تیره و مایل به قهوه ای را در بر می گیرند، کشت می شوند و اکثر آنها عطر دلپذیری دارند که با توجه به تنوع و شرایط آب و هوایی متفاوت است.

بیشتر گونه‌های گل رز هلندی سفید آسیا هستند و تعداد کمتری از آن‌ها بومی آمریکای شمالی و تعداد کمی در اروپا و شمال غربی آفریقا است.

گل های رز از مناطق مختلف جهان به راحتی هیبرید می شوند و انواعی را به وجود می آورند که با اشکال والدین همپوشانی دارند و تعیین گونه های اصلی را دشوار می کند.

کمتر از 10 گونه، عمدتا بومی آسیا، در آمیختگی که در نهایت انواع بسیاری از گل های رز باغی امروزی را تولید کرد، شرکت داشتند.

گل هلندی قرمز درختچه‌های راست، بالا رونده یا دنباله‌داری هستند که ساقه‌های آن‌ها معمولاً با خارهایی با اشکال و اندازه‌های مختلف مسلح می‌شوند که معمولاً خار نامیده می‌شود.

برگها متناوب و مرکب به شکل پینه ای هستند (یعنی پر شکل)، معمولاً با برگچه های بیضی شکل که دندانه های تیز دارند.

گل‌های رز وحشی معمولاً دارای پنج گلبرگ هستند، در حالی که گل‌های رزهای پرورشی اغلب دوتایی هستند (یعنی با مجموعه‌های متعدد گلبرگ).

اندازه گل های رز از مینیاتورهای کوچک به قطر 1.25 سانتی متر (0.5 اینچ) تا گل های هیبریدی با اندازه بیش از 17.5 سانتی متر (7 اینچ) در عرض متغیر است.

میوه گوشتی، گاهی خوراکی و توت مانند گیاه رز (در واقع فنجان گلی) به عنوان باسن شناخته می شود و معمولاً از رنگ قرمز تا نارنجی متغیر است.

گل رز می تواند توسط تعدادی از بیماری ها آلوده شود که بیشتر آنها توسط قارچ ها ایجاد می شوند. کپک پودری به صورت کپک سفید متمایل به خاکستری روی سطح برگ ها و ساقه های جوان ظاهر می شود.

قارچ لکه سیاه به صورت لکه های سیاه آشکار روی برگ ها ظاهر می شود و باعث ریزش آنها می شود زنگ نیز بیماری شایع گل رز است. شته ها یک آفت شایع در برگ ها و ساقه های جوان هستند.

 • منابع:
  1. rose
 • تبلیغات: 
  1. چه زمانی طول می کشد تا سوخت فسیلی جایگزین شود؟
  2. چرا اسکوتر مثل خودرو استارت می خورد؟
  3. با اسب تک شاخ به رویاهات سفر کن!
  4. توپ فوتبال رباتیکی که فوتبالیستها را به دردسر انداخت!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.